Dogoterapia

SPOTKANIE Z MILUŚIŃSKIMI
Dogoteriapia w przedszkolu reksio

Dogoterapia? – Tak!!! W Naszym Przedszkolu dzieci mają zapewnione spotkania z czworonożnymi przyjaciółmi. Pod opieką doświadczonego terapeuty pracują z psami, wyostrzając swoje zmysły, rozwijają wiedzę o świecie, empatię oraz ciekawość.

Na czym polegają zajęcia ?

Istotą zajęć jest pozwolenie dzieciom na obcowanie z odpowiednio przeszkolonym do celów terapeutycznych psem. Mamy ambicję, by ten czworonożny terapeuta stał się częścią naszej przedszkolnej rodziny.

Kto prowadzi zajęcia ?

Pani Olga Rybacka firma Animalki.

Co zyskuje moje dziecko ?

Zajęcia dogoterapii uczą przede wszystkim otwartości , empatii oraz wzmacniają pewność siebie dzieci.

Jak często odbywają się zajęcia ?

Zajęcia grupowe 1 raz w tygodniu po 30 minut.

Sensoryka

POZNAJEMY ZMYSŁAMI
zajęcia sensoryki w przedszkolu Reksio

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Na czym polegają zajęcia ?

Terapia integracji sensorycznej prowadzona w specjalnie do tego przystosowanej sali ma formę codziennych zajęć, w których dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że „kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą”.

Kto prowadzi zajęcia ?

Wykwalifikowany specjalista Terapii Si w naszej własnej salce sensorycznej.

Co zyskuje moje dziecko ?

Zajęcia te mają wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Poprzez taki charakter zajęć dziecko zyskuje również poczucie własnej wartości oraz sprawstwa. Terapia sensoryczna to zestaw ćwiczeń i czynności poprawiających integrację sensoryczną dziecka, czyli usprawniające sposób, w jaki odbiera ono i porządkuje wrażenia zmysłowe płynące ze świata.

Jak często odbywają się zajęcia ?

Zajęcia grupowe 1 raz w tygodniu po 30 minut + w przypadku takiej potrzeby zajęcia indywidualne.

Nauka Angielskiego

UCZYMY SIĘ
w przedszkolu Reksio uczymy języka angielskiego

Dziecięcy umysł jest niezwykle chłonny. Dotyczy to także kompetencji językowej. Dziecko nie uczy się języka, dziecko go przyswaja, jeżeli ma okazje z nim obcować. Kierując się tą zasadą dążymy do tego, by w Naszym Przedszkolu język był obecny.

Na czym polegają zajęcia ?

Nauczyciel wychowawca realizuje całodniowy autorski program zajęć w języku angielskim odwołujący się do holistycznej idei rozwoju dziecka, którego umysł jest bardzo chłonny.

Kto prowadzi zajęcia ?

Nauczyciel wychowawca przypisany do grupy.

Co zyskuje moje dziecko ?

Dzięki zastosowaniu metody immersji (zanurzenia w języku) poprzez obcowanie z językiem przez cały dzień dzieci przyswajają język obcy i naturalnie stają się dwujęzyczne.

Jak często odbywają się zajęcia ?

Codziennie przez cały pobyt dziecka w przedszkolu.

Sensoplastyka

POD OPIEKĄ SPECJALISTY
zajęcie sensoplastyki w przedszkolu Reksio

Czym jest sensoplastyka ? Są to zajęcia plastyczne podczas, których dąży się do zaangażowania wszystkich zmysłów
w tworzenie pracy. Liczy się dotyk, smak, węch i wyobraźnia.

Na czym polegają zajęcia ?

Zajęcia sensoplastyki to zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa. A potem trochę sprzątania.  Zajęcia prowadzona na bazie bezpiecznych dla zdrowia barwników i tworzyw znakomicie pobudzają wyobraźnie i angażują wszystkie zmysły.

Wychowawcy polsko i anglojęzyczni poszczególnych grup

Co zyskuje moje dziecko ?

To bardzo kreatywne i twórcze zajęcia dla dzieci w każdym wieku wymagające użycia wszystkich zmysłów i naturalnych materiałów plastycznych.

Zajęcia grupowe 1 raz w tygodniu po 30 minut

Rytmika

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE
zapewniamy dużo ruchu w przedszkolu Reksio

Muzyka, ruch, taniec. Zajęcia rytmiki w przedszkolu to wrota do każdej formy sztuki w przyszłości. Rozwijamy się w rytmie muzyki.

Na czym polegają zajęcia ?

Zajęcia pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową, poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi.

Kto prowadzi zajęcia ?

Wykwalifikowany instruktor zajęć muzycznych dla dzieci.

Co zyskuje moje dziecko ?

Zajęcia te uczą gry na prostych instrumentach muzycznych i  wpływają na umiejętność pracy w grupie.

Jak często odbywają się zajęcia ?

Zajęcia grupowe 1 raz w tygodniu po 30 minut.

Proponujemy zajęcia dodatkowe:

* zajęcia aktorskie

* joga

* grafomotoryka

*fakultatywnie terapia logopedyczna

Wychowawcy polsko i anglojęzyczni poszczególnych grup

Zajęcia grupowe 1 raz w tygodniu po 30 minut

error: Content is protected !!