Trening Umiejętności Społecznych

DORASTANIE POD FACHOWĄ OPIEKĄ

Pod czujnym okiem naszego pedagoga specjalnego nabywamy kompetencje emocjonalno – społeczne. Zdobywamy umiejętność obserwowania innych, a także interpretowania ich zachowań – na przykład ich przeżyć lub intencji. Ćwiczymy wrażliwość społeczną i empatię. Poznajemy ogólnie przyjęte reguły społeczne i uczymy się sterować sytuacjami społecznymi (np. rozwiązywanie konfliktów bez zachowań agresywnych).

Autoprezentacja i Budowanie Pewności Siebie

PRZYDATNE UMIEJĘTNOŚCI

To autorski program aktorsko – rozwojowy. Wspólnie z instruktorami stwarzamy idealne środowisko, w którym pokonujemy własne słabości oraz nabywają kluczowe kompetencje takie jak pobudzanie kreatywności, rozpoznawanie emocji czy wzmocnienie pewności siebie zgodnie z naszym charakterem, oparty na naszych zaletach i mocnych stronach.

Nauka Angielskiego z Native Speakerem

UCZYMY SIĘ
w przedszkolu Reksio uczymy języka angielskiego

Dziecięcy umysł jest niezwykle chłonny. Dotyczy to także kompetencji językowej. Dziecko nie uczy się języka, dziecko go przyswaja, jeżeli ma okazje z nim obcować. Kierując się tą zasadą dążymy do tego, by w Naszym Przedszkolu język był obecny.

Sensoryka

POZNAJEMY ZMYSŁAMI
zajęcia sensoryki w przedszkolu Reksio

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Dogoterapia

SPOTKANIE Z MILUŚIŃSKIMI
Dogoteriapia w przedszkolu reksio

Dogoterapia? – Tak!!! W Naszym Przedszkolu dzieci mają zapewnione spotkania z czworonożnymi przyjaciółmi. Pod opieką doświadczonego terapeuty pracują z psami, wyostrzając swoje zmysły, rozwijają wiedzę o świecie, empatię oraz ciekawość.

Robotyka

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Zaczynamy naszą przygodę z programowaniem i kodowaniem od najmłodszych lat.  Naszym celem jest „ożywienia” robota. Warsztaty rozbudzają naszą pasję do ciekawych, kreatywnych, a przede wszystkim niezwykle rozwijających i przydatnych zajęć.

Sensoplastyka

POD OPIEKĄ SPECJALISTY
zajęcie sensoplastyki w przedszkolu Reksio

Czym jest sensoplastyka ? Są to zajęcia plastyczne podczas, których dąży się do zaangażowania wszystkich zmysłów
w tworzenie pracy. Liczy się dotyk, smak, węch i wyobraźnia.

Rytmika i Zabawy Ruchowe

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE
zapewniamy dużo ruchu w przedszkolu Reksio

Muzyka, ruch, taniec. Zajęcia rytmiki w przedszkolu to wrota do każdej formy sztuki w przyszłości. Rozwijamy się w rytmie muzyki.

Taniec

RADOŚĆ Z RUCHU

Kreatywność, wyrażanie siebie, radość i poczucie spełnienia – to wszystko daje taniec. To nie zajęcia usprawniające ruchowo, ale możliwość rozpoczęcia wspaniałej przygody.

Proponujemy zajęcia dodatkowe:

*fakultatywnie terapia logopedyczna