Terapeuta Terapi Sensorycznej

WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI
zajęcia z terapii sensorycznej w naszym przedszkolu

Założeniem terapii sensorycznej jest koordynacja pracy układu nerwowego tak, by w sposób umiejętny przyswoił informacje płynące ze wszystkich zmysłów. Dziecko z prawidłową integracją sensoryczną może łatwiej i pełniej poznawać otaczający świat. Terapia jest jednak dla dziecka przede wszystkim przyjemną zabawą.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWNE PYTANIE

Co zyskuje moje dziecko ?

Terapia sensoryczna pomaga w łagodzeniu trudności emocjonalnych, ruchowych oraz trudności w opanowywaniu materiały przedszkolnego/szkolnego.

Jak wygląda opieka ?

O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

wsparcie logopedy w Przedszkolu Reksio

Celem pracy terapeuty logopedii jest, pomoc w pokonaniu nieprawidłowości w wymowie. Efektem jest nie tylko prawidłowa dykcja, ale również pokonanie trudności interpersonalnych i społecznych.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWNE PYTANIE

Co zyskuje moje dziecko ?

Jeżeli dziecko cierpi na wadę  wymowy, jej skorygowanie niesie ze sobą przede wszystkim poprawę własnej samooceny a co za tym idzie poprawę funkcjonowania w grupie. Ważne jest wczesne rozpoznanie problemu.

Jak wygląda opieka ?

O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

wizyta psychologa w przedszkolu Reksio

Wsparcie psychologa jest bezcenne. Psycholog przede wszystkim diagnozuje potrzeby rozwojowe i edukacyjne dziecka.

Pedagog specjalny

POD OPIEKĄ SPECJALISTY

Zadaniem pedagoga specjalnego jest wszechstronne wspomaganie funkcjonowania dziecka niepełnosprawnego na terenie grupy, prowadzenie zajęć indywidualnych w oparciu o Indywidualny Program Edukacyjno – Terapeutyczny (IPET) oraz udział razem z powierzonymi opiece dziećmi w zajęciach grupowych (zajęcia manualne, met. W. Sherborne, M. CH.Knnil).

Stomatolog

DBAMY O ZĄBKI
wizyta u stomatologa w przedszkolu Reksio

Podchodzimy do tematu zdrowia kompleksowo, dlatego oferujemy opiekę stomatologa w nowoczesnej poradni stomatologicznej.