HIGHLY SENSITIVE PERSON

Highly Sensitive Person – Wysoko Wrażlia Osoba. To także wysoko wrażliwe dziecko. Dziecko, które potrzebuje szczególnego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w przedszkolu.

Z czym kojarzy nam się przedszkole? Z krzykiem, śmiechem i zabawą w dużej grupie. To, co jednych cieszy, innych może przytłaczać, dlatego w przypadku dziecka wysoko wrażliwego dobrym rozwiązaniem będzie prywatne przedszkole. Dzięki temu, że niepubliczne przedszkole jest placówką funkcjonującą na zupełnie innych zasadach, możemy zapewnić dziecku najlepszą opiekę dostosowaną do jego potrzeb. Wybierając prywatne przedszkole, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

• mała grupa – liczba dzieci w grupie nie powinna przekraczać 15 osób,
  • indywidualne podejście – małe grupy wzmacniają poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają pedagogom częstsze interakcje z każdym dzieckiem,
  • program adaptacyjny – rozstanie z rodzicem może być wyjątkowo stresujące, dlatego warto wybrać niepubliczne przedszkole oferujące spotkania adaptacyjne dla dzieci i rodziców,
  • wspieranie samodzielności i kreatywności – wysoko wrażliwe dzieci są bardzo kreatywne, dlatego potrzebują wsparcia od najmłodszych lat,
  • oferta dodatkowa – zajęcia z angielskiego, spotkania z psychologiem, warsztaty integracyjno-poznawcze oraz zajęcia dodatkowe pozwalają dziecku realizować pasje i pomagają zrozumieć własną emocjonalność.